BULANCAK KADİR KARABAŞ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

16 Haziran 2022 Perşembe

                Giresun Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu, 15 Haziran 2022 Çarşamba günü, Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda yapılan törenle devam etti. 
                Mezuniyet töreni, öğleden önce Bulancak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Oktay KARAMAN’ın Çelenk Sunma töreni ile başladı. Arkasından Bulancak iskelesine kortej halinde yürünerek iskelede yüksekokulumuz öğrencileri fotoğraf çektirdi.
                Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güven Özdem ve Prof. Dr. Hüseyin PEKER’in katılımıyla gerçekleşen tören öğleden sonra Yüksekokulumuz kampüs alanında devam etti.
               Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program, protokol konuşmaları ile devam etti.  Yaş kütüğüne plaket çakılması ve ardından temsili diplomaların dağıtılmasıyla devam eden törende okul birincisi, mezun öğrenciler adına bir konuşma  yaptı.
            Bulancak Kaymakamı Ünal KOÇ, Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar HÜSEM, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Üniversitemiz personeli, öğrenci yakınları ve vatandaşların katıldığı mezuniyet töreni, öğrencilerin kep atmasıyla sona erdi. TRT Bulancak Muhabiri Mehmet YAŞAR’ın canlı yayın olarak sunduğu mezuniyet törenimizi aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.

https://fb.watch/dFD8V0P04g/